Nierafinowany olej kokosowy

Olej kokosowy (masło kokosowe, tłuszcz kokosowy) - otrzymywany jest w wyniku tłoczenia świeżego miąższu lub kopry. W postaci płynnej cechuje się żółtawą barwą. W temperaturze pokojowej, czyli poniżej 25°C, przypomina wyglądem biały tłuszcz o ściętej, stałej konsystencji - z tego powodu nazywa się go również masłem kokosowym. Olej kokosowy nierafinowany bio nazywa się także „najzdrowszym olejem na ziemi” - jest stosowany w wielu przypadków, zarówno w kuchni, jak i do pielęgnacji skóry. W zastosowaniu kosmetycznym wspiera zachowanie zdrowej, nawilżonej skóry o młodzieńczym wyglądzie.

Olej kokosowy jadalny: do smażenia i do sałatek

Olej kokosowy nierafinowany bio doskonale sprawdza się jako olej jadalny. Ponieważ cechuje się wysoką temperaturą dymienia, to idealny olej do smażenia - można na nim usmażyć produkty spożywcze w wysokich temperaturach. Doskonałą stabilność podczas smażenia zapewnia wyjątkowa niska zawartość utleniających się kwasów tłuszczowych. Wszystko to sprawia, że olej kokosowy do smażenia jest nieporównywalnie bardziej zdrowy niż większość powszechnie stosowanych olejów, nie nadających się do podgrzewania w wysokich temperaturach.

Oleje wielonienasycone łatwo się utleniają i jełczeją - w przeciwieństwie do nich nierafinowany olej kokosowy posiada naturalną odporność na procesy utleniania. To znakomity olej do sałatek - przygotowując sałatki warto pamiętać o tym, że witaminy A, D, E i K rozpuszczają się w tłuszczach - dodanie masła kokosowego do sałatki poprawi przyswajalność tych witamin.

Masło kokosowe BIO

Ponieważ w temperaturze pokojowej (poniżej 25 stopni) olej kokosowy przybiera biały kolor i ściętą formułę, często bywa nazywany masłem. Masło kokosowe nierafinowane może zastąpić zwykłe masło jako delikatne smarowidło do pieczywa, ale ma znacznie więcej zastosowań. Choć najzdrowszy jest nierafinowany olej kokosowy, można znaleźć tłuszcz poddany rafinacji - otrzymuje sie wówczas olej kokosowy bezzapachowy, pozbawiony charakterystycznej woni kokosa. Warto jednak wiedzieć, że nawet masło kokosowe nierafinowane nie wpływa na smak potraw.

Olej kokosowy 900ml EXTRA VIRGIN - Ol`Vita Olej kokosowy 900ml EXTRA VIRGIN - Ol`Vita
Producent: Ol'Vita
Cena: 44,60 zł
Dostępność: średnia ilość
szt.
Olej Kokosowy bezwonny BIO 1000 ml - BIO PLANETE Olej Kokosowy bezwonny BIO 1000 ml - BIO PLANETE
Producent: Bio Planete
Cena: 50,30 zł
Dostępność: mała ilość
szt.
Olej kokosowy BIO 400 ml Health Link Olej kokosowy BIO 400 ml Health Link
Producent: Health Link
Cena: 24,64 zł
Dostępność: mała ilość
szt.
Olej kokosowy BIO VIRGIN 1l - Cocomi Olej kokosowy BIO VIRGIN 1l - Cocomi
Producent: Cocomi
Cena: 55,90 zł
Dostępność: mała ilość
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl