Nieznana medycyna - Julia Schopick

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 36,99 zł 36.99 PLN
ilość szt.
Zyskujesz 36 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

Nieznana medycyna to książka o tanich i skutecznych metodach leczenia niektórych przewlekłych chorób. Poza tym porusza temat "machiny" przemysłu farmaceutycznego. Autorka stawia pytanie na ile współczesne metody leczenia pomagają a na ile szkodzą pacjentom?

 

Autorka opisuje skuteczne leczenie wielu przewlekłych schorzeń ( stwardnienie rozsiane, epilepsja, toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, choroby wątroby). Zebrane historie przez J.Schopick pozwalają uwierzyć ,że zażywanie leków farmakologicznych, które ani nie poprawiają stanu zdrowia, ani nie eliminują przyczyn choroby, nie jest jedyną drogą w procesie leczenia chronicznych chorób.

 

Proponuje ona cztery terapie:

 

  1. kwasem alfa-liponowym, który odnosi bardzo dobre efekty w leczeniu schorzeń wątroby
  2. naltreksonem w niskiej dawce, który leczy choroby autoimmunologiczne oraz niektóre postacie raka
  3. dietą ketogenną, która jest bardzo skuteczna w leczeniu padaczki
  4. preparatem srebra w trudno gojących się ranach pooperacyjnych, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu.

 

Opisane tu terapie nie mają charakteru „anegdotycznego”, czyli niepotwierdzonego. Dowody skuteczności opisanych tu metod pochodzą od licznych pacjentów . To ludzie z krwi i kości, którym te terapie wydatnie pomogły. Niestety wielu lekarzy skreśla tego typu metody, opatrując je etykietką „anegdotycznych uleczeń”, czyli niepotwierdzonych naukowo.

 

Zdaniem autorki większość badań klinicznych nad lekami jest przeprowadzana przez firmy farmaceutyczne, a nie rząd. A jeżeli nawet badania tego rodzaju są finansowane przez rząd, istnieją dowody na to, że prowadzą je badacze powiązani finansowo z firmami farmaceutycznymi.

 

Według niej dowody pochodzące od pacjentów mogą w istocie być jedynym rodzajem dowodów skuteczności, które nie zostały skażone żadnymi machinacjami.

 

Wydawnictwo: Purana

 

Rok wydania: 2013

 

Format: 165x240

 

Ilość stron: 352

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl